باید و نباید های مراقبت از پوست صورت

منتشر شده: 9 شهریور 1402 دسته بندی: مراقبت از پوست
باید و نباید های مراقبت از پوست صورت

بایدها و نباید های مراقبت از پوست پس از انجام آرایش صورت

ما دوست داریم جلسات نوازش را بگذرانیم و وقتی نوبت به انجام کارهای صورت می‌رسد، نه تنها طراوت‌بخش یا آبرسان هستند، بلکه آرامش‌بخش هستند. برای حفظ پوست صاف بعد از انجام مراقبت از صورت، مهم است که برخی از اقدامات ایمنی را با برخی از بایدها و نبایدهای مراقبت از صورت انجام دهید. از آنجایی که پوست شما ممکن است بعد از انجام یک صورت کاملاً خوب به نظر برسد، اما انجام اشتباه می تواند همه آن را خراب کند.

برای پوست شما مهم است که تعادل Ph مورد نیاز را حفظ کند و روی پوست شما خیلی خشن نباشد. سعی کنید روتین مراقبت از پوست خود را پایین نگه دارید تا به صورت خود آسیبی نرسانید. چند توصیه مراقبت بعد از صورت وجود دارد که باید رعایت کنید.

باید های مراقبت از پوست صورت

1. از یک پاک کننده ملایم استفاده کنید

از یک پاک کننده بسیار ملایم برای شستن گرد و غبار از روی صورت استفاده کنید و همیشه به یاد داشته باشید که بعد از انجام صورت، پوست خود را بسیار زیبا کنید. از آنجایی که پوست شما کمی بیش از حد حساس می شود زیرا یک روش کامل را پشت سر گذاشته است. از محصولات جدید یا خشن که حاوی مواد شیمیایی بیشتری هستند استفاده نکنید.

2. رفع موهای زائد صورت
همیشه صورت خود را قبل از انجام اپیلاسیون اپیلاسیون کنید زیرا بعد از انجام این کار پوست شما حساس می شود و انجام هر گونه درمان دیگری برای صورت مضر است. همیشه از متخصص خود بخواهید که قبل از انجام پروسه صورت، نخ یا اپیلاسیون انجام دهد. چنین توصیه هایی برای مراقبت از صورت، پوست شما را درخشان نگه می دارد.

3. آب کافی بنوشید
مرطوب کردن پوست کافی نیست زیرا باید بدن خود را نیز آبرسانی کنید. مقدار زیادی آب و آبمیوه بنوشید تا خود را هیدراته نگه دارید. مطمئن شوید که این کار را نادیده نگیرید زیرا می تواند باعث ایجاد جوش در صورت شما شود زیرا منافذ شما باز است و می تواند گرد و غبار را جذب کند، بنابراین باید در مورد وضعیت بسیار مراقب باشید.

4. از حوله های تازه استفاده کنید و روکش بالش خود را عوض کنید
همیشه به یاد داشته باشید که روبالشی خود را به موقع عوض کنید، حتی اگر هیچ گونه آرایشی برای صورت ندارید. تعویض روبالشی مهم است زیرا کیس شما دارای باکتری های زیادی است که از پنجره یا تمیز کردن به بیرون پرتاب می شوند.

نباید های مراقبت از پوست صورت

1. صورت خود را برای یک هفته اسکراب نکنید
لایه برداری مجدد می تواند پوست شما را حساس کند زیرا یک هفته است که لایه برداری انجام داده اید و نیازی به تکرار مرحله نیست. از آنجایی که تمام پوست های مرده شما در فرآیند پاکسازی صورت برداشته شده است، بنابراین نیازی به لایه برداری ندارید.

2. زیاد در معرض خورشید قرار نگیرید
همیشه قبل از بیرون آمدن از خانه از کرم ضد آفتاب استفاده کنید تا پوست خود را از اشعه های خشن محافظت کنید. بعد از عمل صورت، پوست شما حساس می شود و می تواند در معرض آسیب هایی باشد که می تواند ناشی از اشعه ماوراء بنفش باشد. برای جلوگیری از آن، چند روز از نور خورشید بگذرید و سعی کنید هیدراته بمانید.

3. فورا آرایش نکنید
منافذ پوست شما با تمام بخار و تمیز کردن عمیق هنوز باز هستند. منافذ هنوز باز هستند و باید نفس بکشند، اگر آرایش کنید، ممکن است واکنش نشان دهد و جوش های زیادی ایجاد کنید، زیرا می تواند منجر به جوش شود. به مدت یک یا دو هفته از آرایش خودداری کنید و اجازه دهید منافذ شما تنفس کنند و کاری که باعث مسدود شدن منافذ شما شود، انجام ندهید.

 

در مورد این کالا نظر بدهید یا سوالاتتان را بپرسید