نکات کلیدی برای مراقبت از موی سر

منتشر شده: 9 شهریور 1402 دسته بندی: مراقبت از مو
نکات کلیدی برای مراقبت از موی سر
چه موهای صاف و براق داشته باشید و چه حلقه های مجعد ضخیم، همه به یک رژیم مراقبت از موی اولیه نیاز دارند تا مطمئن شوند که یال آنها سالم و قوی می ماند. این قانون جهانی پاسخی به تمام مشکلات اصلی موهای شما است و با نکات صحیح مراقبت از مو، می توانید به راحتی همه چیز را به نفع خود تغییر دهید. اما بی‌شمار «نکات مو» و میلیون‌ها پیشنهاد در اینترنت می‌تواند کاملاً گیج‌کننده باشد. بنابراین، برای کمک به شما در یافتن راه خود از طریق انبوهی از اطلاعات موجود، در اینجا چند نکته ضروری برای مو وجود دارد که برای همه بدون در نظر گرفتن نوع موی آنها مفید است:

بایدها و نبایدهای مراقبت از مو

همیشه قبل از دوش گرفتن موهای خود را برس بزنید

قدرت برس مو را دست کم نگیرید. صرف نظر از بافت موهایتان، قبل از دوش گرفتن باید موهای خود را حداقل 60 ثانیه برس بزنید. بهتر است گره های موهای خود را قبل از حمام برس بزنید، زیرا از بین بردن گره های موهای مرطوب یا خیس می تواند باعث شکستگی شود.
همیشه قبل از دوش گرفتن موهای خود را برس بزنید

برای شستن موهایتان از آب ولرم استفاده کنید

ایده گرفتن دوش آب گرم (بخوانید آب گرم) بعد از یک روز خسته کننده وسوسه انگیز به نظر می رسد. اما همچنین باعث آسیب مو می شود، روغن طبیعی موهای شما را از بین می برد و آن را کدرتر و خشک تر می کند. پس بیایید حد وسطی پیدا کنیم و به آب ولرم بسنده کنیم. به همان اندازه آرامش بخش است و موهای شما را بدون آسیب رساندن به آن تمیز می کند.

همیشه موهای خود را حالت دهید (درست)

یکی از ساده ترین و در عین حال نادیده گرفته ترین نکات مو استفاده از نرم کننده بعد از شامپو زدن است. برای جلوگیری از چرب شدن پوست سر خود، از ریشه آن صرف نظر کنید و نرم کننده را از قد وسط تا انتها استفاده کنید. اگر موهای ظریفی دارید، حالت دادن به ریشه ها می تواند موهای شما را سنگین کند و آنها را بی روح جلوه دهد.

همیشه قبل از حالت دادن به موهای خود محافظت کنید

یک ظاهر طراحی شده با گرما نتایج عالی می دهد و زمانی به کمک شما می آید که برای مدتی درگیر هستید و نیاز به یک تعمیر سریع دارید. با این حال، این نیز می تواند باعث آسیب شود. بنابراین، کاری که می توانید انجام دهید این است: قبل از اینکه موهای خود را صاف یا فر کنید یا سشوار کنید، مقداری محافظ حرارتی اسپری کنید.

موهای خود را هیدراته نگه دارید

آبرسانی کلید داشتن مو (و پوست) عالی است. بنابراین، اگر موهای شاداب و سالم می‌خواهید، این نکته ضروری را برای داشتن موهای خوب دنبال کنید – به موهایتان مقدار زیادی آبرسانی بدهید. برای مرطوب نگه داشتن موهای خود روغن نارگیل را نمالید. در عوض، کرمی را انتخاب کنید که موهای شما را در طول روز تغذیه کند. چه موهایی مجعد و چه صاف داشته باشید، نرم کننده های حالت دهنده برای موهای تشنه شما یک موهبت است.

نبایدهای مراقبت از مو

موهای خود را با حوله خشک نکنید

یکی از ساده ترین نکات مو برای محافظت از یال خود این است که از خشک کردن موهای خود با حوله خودداری کنید. حوله ها می توانند کمی خشن به بند های ظریف شما باشند و باعث شکستگی شوند. به جای آن، از یک تی شرت نخی قدیمی استفاده کنید و آن را دور سر خود بپیچید تا موهایتان خشک شود. از حوله ملایم تر است و از شکستن آن جلوگیری می کند.

موهای مرطوب را حالت دهید

یکی از مهم ترین نکات مو این است که از حالت دادن موهای مرطوب خودداری کنید. تصور کنید به صداهای خش خش و خش خش یک قطره آب هنگامی که روی یک تابه داغ می افتد گوش می دهید. این همان چیزی است که برای موهای شما اتفاق می افتد اگر به موهای مرطوب خود حرارت دهید. بنابراین، قبل از استفاده از هر وسیله ای صبر کنید تا موهایتان کاملا خشک شود.

موهای خود را بیش از حد برس نزنید

برس زدن موها گره ها را از بین می برد. حتی غدد چربی موهای شما را تحریک می کند و ظاهر آن را تغذیه می کند. اما این فقط زمانی کار می کند که اعتدال را تمرین کنید. مسواک زدن مکرر می تواند غدد چربی در پوست سر را بیش از حد تحریک کند و سبوم را در طول موهای شما پخش کند و آن را چرب به نظر برساند. بنابراین، این نکته موی سالم را دنبال کنید تا آنها را تمیز و زیبا نگه دارید.

درمان های شیمیایی مکرر را انتخاب نکنید

همانطور که عاشق آزمایش با رنگ های مختلف مو هستید، از انتخاب درمان های شیمیایی خودداری کنید. در این روش‌ها از مواد شیمیایی استفاده می‌شود که می‌توانند درخشش و درخشندگی طبیعی موهای شما را از بین ببرند و باعث شوند که موهای شما خشک و کدر به نظر برسند.
درمان های شیمیایی مکرر را انتخاب نکنید

موهای خود را پشت شانه نکنید

دست زدن به موهایتان یا شانه کردن تارها به سمت عقب باعث افزایش حجم می شود، اما باعث اصطکاک و گره های مو نیز می شود. بنابراین، از گیسوان خود محافظت کنید و از امتحان کردن مدل موهایی که شامل شانه کردن پشت است خودداری کنید.
چه اتفاقی می افتد وقتی موهای شما به اندازه کافی تغذیه نمی شود؟
وقتی موهای شما به اندازه کافی تغذیه نمی شود، به شکل مشکلات مراقبت از مو مانند دو شاخه شدن، خشکی، موخوره مو، شوره سر، *ریزش مو و تیرگی مشخص می شود. همچنین، اگر موهای خود را برای مدت طولانی نشویید، می تواند باعث رشد موها شود.
اکنون که از این نکات جهانی مو آگاه هستید، باید آن را با محصولات موی مناسب ترکیب کنید تا موهای خود را سالم و قوی نگه دارید.

محصولات مو برای یک روز خوب مو

در مورد این کالا نظر بدهید یا سوالاتتان را بپرسید