ماسک زیر چشم برای سلامت پوست

منتشر شده: 12 بهمن 1402 دسته بندی: مراقبت از پوست
ماسک زیر چشم برای سلامت پوست

ماسک چشم برای سلامت پوست

چشم‌ها بخش مهمی از صورت ما را تشکیل می‌دهند؛ از نظر بسیاری از متخصصین زیبایی، داشتن یک چهره زیبا تا حد قابل توجهی به زیبایی چشم‌ها مربوط می‌شود. از این رو بسیاری از خانم‌ها و آقایان برای رعایت این مؤلفه زیبایی از اقلام مراقبتی سنتی و دارویی استفاده می‌کنند. انواع ماسک زیر چشم برای سلامت پوست از مهم‌ترین محصولات مورد استفاده در این زمینه هستند. این ماسک‌ها بسته به شرایط پوستی هر فرد و نیازهای موجود انتخاب می‌شوند. در پوست هر فرد نیاز به استفاده از برخی مواد احساس می‌شود. شما می‌توانید با انجام چکاپ‌های پزشکی، یک ماسک مناسب را برای دور چشم‌های خود انتخاب کنید. برخی از این محصولات نیز به صورت عمومی برای همه گروه‌های پوستی به کار می روند.

چه نوع ماسک دور چشمی انتخاب کنیم؟

برای انتخاب بهترین ماسک چشم برای سلامت پوست باید با دسته بندی‌های مختلف این ماسک‌ها آشنا شوید. در این زمینه بررسی کمبودهای پوست دور چشم از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. باید دید در ناحیه دور چشم شما چه آسیب‌هایی وجود دارد؛ آیا زیر چشم شما پف دارد؛ آیا زیر چشم‌هایتان کبود و سیاه است؟ آیا این ناحیه از پوست شما چروک شده است؟ هر یک از این مشکلات با استفاده از برخی از انواع ماسک چشم برای سلامت پوست برطرف خواهند شد. همچنین توصیه می کنیم پس از استفاده از ماسک دور چشم حتما از کرم و سرم دور چشم مناسب استفاده کنید.

ماسک زیر چشم برای سلامت پوست

انواع محصولات مراقبتی دور و زیر چشم

انتخاب یک محصول مراقبتی مناسب برای دور چشم از جمله یک ماسک مناسب تا حد زیادی به شناخت شما از نیازهای پوستتان بستگی دارد. بر این اساس برخی از مهم‌ترین دسته بندی‌های ماسک دور چشم را در زیر معرفی کرده‌ایم:

  • ماسک‌های دور چشم حاوی کافئین یکی از محبوب‌ترین‌ها هستند که خستگی دور چشم‌های شما را از بین می‌برند. لکه‌ها و پف‌های زیر چشم نیز با استفاده از این ماده رفع می‌شوند. شما می‌توانید از ماسک‌های خانگی یا مدل‌های دارویی و صنعتی برای رفع این مشکلات استفاده کنید.
  • ماسک چشم برای سلامت پوست با استفاده از عصاره چای سبز نیز خواص مهمی به همراه دارد. این ماده برای تسکین پوست اطراف چشم به کار می‌رود. پوست نازک این ناحیه در معرض آسیب‌های مختلف گاها دچار سوزش و التهاب می‌شود که چای سبز این مشکلات را از بین می‌برد.
  • ماسک دور چشم رتینول نیز در این میان یکی از پرطرفدارترین ها است و برای استفاده همه رده‌های سنی پیشنهاد می‌شود. این ماسک ناحیه دور چشم‌های شما را سفت‌تر می‌کند.
  • ماسک آلوئه ورا با خاصیت تسکین بخش یکی از بهترین انواع ماسک دور چشم محسوب می‌شود. با استفاده از این ماسک در نواحی اطراف چشمان شما آبرسانی خواهد شد.

مزایای استفاده از ماسک دور چشم

استفاده از ماسک چشم برای سلامت پوست مزایای بی شماری به همراه خواهد داشت. این ماسک‌ها با استفاده از مواد طبیعی و باکیفیت برای تقویت پوست حساس دور چشم‌ها تولید می‌شوند. با استفاده از این محصولات بهداشتی مزایای زیر را به دست می‌آورید:

روشن شدن پوست اطراف چشم

ماسک چشم برای سلامت پوست پیش از هر چیز از بروز هر گونه تیرگی در این ناحیه پیشگیری می‌کند. تیرگی زیر چشم‌ها چهره شما را خموده نشان می دهد. به همین خاطر استفاده از انواع ماسک‌های دور چشم برای رفع این مشکلات ضرورت دارد.

 

کلاژن سازی در بافت پوست دور چشم

یکی از مهم‌ترین نیازهای پوست به خصوص در سنین بالا، کلاژن است. با استفاده از یک ماسک چشم برای سلامت پوست می‌توانید میزان این ماده را در ناحیه حساس دور چشم‌ها افزایش دهید. با انتخاب یک ماسک درست و مناسب کلاژن سازی در ناحیه زیر پوست را به شدت تقویت خواهید کرد.

بهبود زیرسازی برای آرایش چشم‌ها

ماسک چشم برای سلامت پوست علاوه بر حفظ سلامتی این ناحیه، برای زیبایی و طراوت دور چشم‌ها نیز به کار می‌رود. به همین خاطر بسیاری از آرایشگران پیش از انجام فرایند آرایشی مورد نظر از ماسک استفاده می‌کنند. با استفاده از ماسک مواد آرایشی بهتر بر روی پوست می‌نشینند و آرایش چشم‌ها بهتر انجام می‌شود.

ماسک زیر چشم برای سلامت پوست

روش استفاده از ماسک دور چشم

برای این که از ماسک دور چشم برای سلامت پوست بهترین استفاده را داشته باشید، حتماً باید به چند مرحله مهم دقت داشته باشید. در این زمینه دستورالعمل زیر لازم‌الاجرا خواهد بود:

  • در وهله اول باید محل استفاده از ماسک در اطراف چشم‌ها به خوبی تمیز شود. برای این منظور از یک شیرپاک‌کن یا دستمال مرطوب آرایشی استفاده کنید.
  • در بخش بعدی ماسک مورد نظر را به خوبی در اطراف چشم‌های خود بچسبانید. قسمت‌های مختلف آن را با دست تنظیم کنید تا به خوبی به پوست صورت شما آغشته شود.
  • سپس بین ۱۵ تا ۲۰ دقیقه به ماسک فرصت دهید تا تأثیر خود را بر پوست حساس این ناحیه بر جای بگذارد.
  • در ادامه ماسک را از زیر چشم‌های خود بردارید و ناحیه دور چشم‌ها را با انگشت ضربه بزنید تا مواد ماسک مورد نظر به خوبی جذب پوست شوند.
  • در ادامه صورتتان را بشویید تا از ماندگی مواد ماسک در اطراف چشم‌ها پیشگیری کنید.

برای استفاده از هر مدل ماسک زیر چشم باید حتماً به زمان استفاده از آن دقت داشته باشید. بهترین زمان برای جذب بهتر ماسک‌های مراقبتی، صبح است. در این بازه زمانی بهره وری بیشتری از ماسک و خواص آن خواهید داشت.

جمع بندی

در این بخش در رابطه با انواع ماسک چشم برای سلامت پوست و مزایای استفاده از این محصولات بهداشتی اطلاعاتی را بررسی کردیم. برخی از این ماسک‌ها به صورت سنتی در منزل آماده سازی می‌شوند. اما در صورتی که فرصت کافی برای آماده سازی ماسک‌های سنتی را ندارید از مدل‌های کارخانه استفاده کنید که به صورت پچ زیر چشم ارائه می‌شوند. هر یک از این محصولات با خواص مختلف و عصاره مواد  گوناگون تهیه شده و مورد استفاده قرار می‌گیرند. در خصوص استفاده از هر یک از این پچ‌ها به نحوه کاربرد آن‌ها نیز دقت داشته باشید.

در مورد این کالا نظر بدهید یا سوالاتتان را بپرسید